Фестиваль релігій
Уже вчетверте за ініціативи Кафедри філософії КНУКіМ відбувся феєричний «Фестиваль релігій». Студенти Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу готували покази та представлення релігій світу, з якими знайомились упродовж навчального семестру, вивчаючи курс «Релігієзнавство».
«Я вітаю кожного з вас на вже четвертому «Фестивалі релігій» у КНУКіМ, і рада, що сьогодні він відбувається на своїй Батьківщині – Факультеті готельно-ресторанного і туристичного бізнесу, де вперше й був проведений. Бажаю учасникам гарних фестивальних показів, а всім присутнім – поринути у неповторну атмосферу кожної релігії, що сьогодні буде представлена», – зазначила, відкриваючи захід, його організатор, завідувач Кафедри філософії, доктор педагогічних наук, доцент Катерина Михайлівна Кириленко.
На «Фестивалі релігій» були також присутні Ігор Олегович Комарніцький – декан Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу, кандидат культурології, доцент; Христина Василівна Плецан – заступник декана ФГРіТБ, кандидат наук з державного управління, доцент Кафедри міжнародного туризму Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу; Галина Василівна Ніколайко – доцент, заступник декана Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу; Ольга Вікторівна Добродум – доктор філософських наук, професор Кафедри філософії; Олеся Богданівна Бенюк – кандидат філософських наук, старший викладач Кафедри філософії; Людмила Миколаївна Зоценко – завідувач лабораторії ресторанного сервісу; Людмила Павлівна Гаврилюк – завідувач лабораторії технології продукції та устаткування для закладів ресторанного господарства, асистент Кафедри готельно-ресторанного бізнесу.
Відкрили фестиваль студенти групи ГРС-17, які презентували іудаїзм. Вони розповіли всім присутнім про цікаве єврейське свято Ханука, що відзначається як свято перемоги добра над злом, свято надії. Особливим ритуалом під час цього свята є запалювання свічок упродовж 8 днів, щодня додаючи по одній. У пам’ять про диво в це свято іудеї зазвичай готують та вживають смажені в олії пончики та млинці «латкес», дуже схожі на українські деруни. Студенти запропонували всім гостям скуштувати ці страви для того, щоб відчути свято ще й на смак. Наприкінці виступу вони виконали відому пісню «Hanukkah, Oh Hanukkah» та станцювали під неї запальний танець.
Язичництво представляла група Т-27. Студенти відтворили неймовірну історію про дівчинку, яка шукала свою релігію, а язичницькі боги їй у цьому допомагали, розповідаючи про себе, свої здібності, та даруючи свій оберіг. На сцені були і бог добра Білобог, і бог сонця Ярило, і Лісовик з Водяником, і спокусник Перелесник, і звабливі Русалки. А закінчила свою виставу молодь словами відомого вченого Альберта Ейнштейна, які стали знаковими для всього свята: «Краще вірити, ніж не вірити, тому що з вірою все стає можливим».
Буддизм змістовно та яскраво показали студенти групи ГРТС-47. Вони розповіли і про буддизм як релігію, і про цікаву історію життя її засновника Сіддхартхи Гаутами. На його життя та погляди вплинули чотири зустрічі, після яких він залишив свій розкішний палац і присвятив життя вивченню того, як перебороти страждання. А висаджене ними на сцені дерево бодхі, під яким колись прозрів Будда, стало символічною окрасою і для інших релігій, про які йшла мова зі сцени. Також студенти розповіли про відомих українців, на яких буддизм справив особливе враження. Зокрема, мова йшла про Івана Франка, який свого часу захоплювався буддизмом та навіть написав декілька творів на цю тематику. Під час виступу студенти продекламували вірші Івана Франка, присвячені проблематиці буддизму:
Уклін тобі, Буддо!
В темряві життя
Ти ясність, ти чудо,
Ти мир забуття!
***
Поклін і від мене,
Що скочу як стій
Із тиску Сансари
В Нірвани спокій!
Група ГРТС-37 продемонструвала ще одну світову релігію – іслам. Студенти перенесли всіх присутніх у студію ток-шоу «Все про іслам», де театралізовано розповіли й про основні принципи мусульманської віри, і розвінчали деякі стереотипи та упередження щодо цієї релігії, зокрема, про права жінок в ісламі.
Всі студентські роботи (і їх сценарії, і музичний супровід до них, і сценографію, і хореографію, і костюми, ну і, звичайно, самі страви) були виконані зусиллями самих студентів, що яскраво свідчить про їхню багатогранність, невичерпну креативність, а також професійну майстерність, які у такий спосіб здобуваються та вдосконалюються!
Всі учасники фестивалю отримали від організаторів на згадку магніти з надписом «Фестиваль релігій» та символами найбільш поширених релігій світу.
Завершився фестиваль фото-сесією як гостей, так і учасників фестивалю біля фото-зони, що була облаштована організаторами на «red-carpet».
У богемному університеті навчатися неймовірно цікаво!
Автор тексту - Кириленко К.М., Стратюк В.І.