Релігійне та культурне різноманіття сучасного світу
«Прагнеш бути щасливим? –
Живи непомітно»
Епікур
Кафедра філософії в межах викладання курсу «Тренінг з особистісного саморозвитку» зорганізувала для аспірантів КНУКіМ серію екскурсій для ознайомлення з релігійним та культурним різноманіттям. Ініціатором заходів стала кандидат філософських наук, доцент Кафедри філософії Олена Вікторівна Кундеревич, яка викладає даний навчальний курс для аспірантів 1 року навчання.
Курс «Тренінг з особистісного розвитку» розрахований не те, щоб сучасні молоді науковці формували свій світогляд та поповнювали свої знання через різні форми організації навчального процесу, такі, наприклад, як: екскурсія-лекція, лекція-дискусія, практична – тренінг спілкування і т.п. Оскільки саме різноманіття форм та змістовність курсів сприяють формуванню справжніх якостей дослідницького й творчого ставлення до життя.
Кількість духовно-релігійних напрямків в світі вражає. Ще більше захоплює їх особливе прагнення до осягнення істини та гідного життя. Щоб відчути зсередини сутність духовно-релігійних традицій, варто не тільки прочитати про віровчення та дізнатися історичні факти, але й познайомитись з носіями цього світогляду, побачити, як влаштовано їх щоденне життя, поспілкуватися.
Саме з такою метою аспіранти 1 курсу та студенти 3 курсу разом з Оленою Вікторівною відвідали в Києві мусульманську мечеть Ар-рахма, іудейську синагогу Броцького, храм свідомості Крішни та православний Свято-Троїцький монастир (Китаєва Пустинь).
ід час екскурсій особливо цікавим було знайомство з культурою та релігією мусульман, що проживають в Україні, релігійною общиною іудеїв, представниками товариства свідомості Крішни, монахами православного монастиря. Знайомство з їх духовними лідерами, освітніми закладами та особливостями життя громад справили незабутні враження. Молоді науковці та студенти мали змогу поставити запитання стосовно особливостей та місця мусульманської, іудейської, християнської релігії та ведичної традиції в сучасному світі. Зрозуміти, як відбувається взаємодія між представниками різних релігій та культур. Неупереджений погляд на общинне життя мусульманської, іудейської, християнської та кришнаїтської громад сприяло формуванню критичного мислення та усвідомленню важливості сучасної міжкультурної комунікації.
Екскурсії відбулись у приємній атмосфері спілкування, та важливим висновком щодо особистісного розвитку серед молоді стало те, що сучасний світ – це не тільки швидкість, багатозадачність, стреси, але й - спокій, смиренність та щастя. Щастя, про яке дуже вдало сказав Епікур, що заховане в нашому серці, в спокійному споглядання й пам’яті про вічні цінності.
Автор тексту – Кундеревич О.В.