Батьківщина Конфуція – дивовижний Шаньдун
Активна співпраця Кафедри філософії КНУКіМ та Посольства КНР в Україні триває! Викладачі Кафедри філософії на запрошення китайської сторони відвідали виставку «Батьківщина Конфуція – дивовижний Шаньдун», присвячену китайській культурі та великому китайському філософу, Національному герою Китаю, Конфуцію.
На відкриття виставки завітали вже добре відомі нашим студентам дипломати Посольства КНР в Україні, серед яких радник посольства У Ляньвень, радник посольства Чжан, аташе з питань культури Лі Дунін, а також інші представники дипломатичної установи. Також захід відвідали представники Міністерства культури України, Національного музею Тараса Шевченка, відомі митці.
На виставці були представлені фотостенди з визначними місцями Китаю, пов'язаними з Конфуцієм, зокрема такі як Храм Конфуція, Абрикосовий Пагорб – місце, де філосов повчав своїх учнів, парк культурного туризму, 18 стежин гори Тайшань, гора Їмен та інші.
Родзинкою виставки були локації з різноманітними китайськими ремеслами відомими на весь світ. Серед них такі:
- каліграфія чорнилами;
- вишивка з краю Лу, яка є характерною вишивкою провінції Шаньдун і належить до «Восьми знаменитів видів вишивки» Китаю;
- виліплення фігурок з тіста, які виробляють у Китаї вже понад 2000 років, та які портретують в основному Конфуція;
- розпис скляних чи кришталевих флаконів зсередини, де майстер створює масштабні композиції, чітко виділяючи та профарбовуючи кожну, навіть найдрібнішу, деталь;
- вирізання силуетів-витинанок людей, тварин чи предметів з чорного паперу, яке майстер здійснює просто на очах;
- народні гравюри, якими у провінції Шаньдун прикрашають оселю на новий рік та які друкують з набору дерев’яних дощок;
- мистецтво повітряних зміїв, історія якого налічує понад 600 років та є поєднанням ремесла створення каркасу з переплетених бамбукових паличок та обтягування їх шовком вищого ґатунку, та мистецтва розпису цього шовку вручну.
Всі ці види мистецтва, що відомі у Китаї з давніх часів та занесені до реєстру нематеріальної спадщини, були репрезентовані фахівцями, що спеціально приїхали до України з Китаю.
Як бонус на всіх присутніх чекали цікаві виступи театру тіней, лялькового театру, де головні дійові особи – це дерев’яні маріонетки на жердинах, та театралізованого представлення китайських бойових мистецтв.
На згадку про захід митці подарували Кафедрі філософії полотно з золотим правилом моралі Конфуція китайською мовою, яке майстер каліграфії намалював просто на очах у публіки, та портрет Конфуція, створений спеціальною методикою гравюри. Тому чекайте урізноманітнення лекцій з китайської філософії вже у новому навчальному році, буде вчитися ще цікавіше!
Виставка пройшло у невимушеній атмосфері, де відвідувачі мали змогу поспілкуватися з представниками посольства та майстрами, поставити їм питання, обговорити цікаві спільні теми, а також зробити фото на пам’ять з цікавими гостями.
Автор тексту – Стратюк В.І.