Педагогічна практика аспірантів на Кафедрі філософії і педагогіки
Кафедра філософії і педагогіки активно працює зі здобувачами різних освітніх рівнів, в тому числі й третього освітньо-наукового рівня – з аспірантами Університету культури. Цього року, окрім викладання навчальних дисциплін, викладачі кафедри співпрацюють з аспірантами 2 та 3 курсів спеціальності 034 «Культурологія» в рамках педагогічної практики. Дистанційна форма навчання в умовах пандемії не стала на заваді проведення педагогічної практики, яка цього року пройшла в режимі онлайн.
Педагогічна практика аспірантів є важливим етапом в процесі підготовки аспірантів до майбутньої науково-педагогічної діяльності. В процесі проходження практики аспіранти набувають навичок науково-методичної, навчально-методичної та педагогічної роботи.
Педагогічна практика аспірантів на Кафедрі філософії і педагогіки передбачала виконання ними наступних завдань:
- Знайомство з роботою Кафедри філософії і педагогіки та Кафедри івент-менеджменту та індустрії дозвілля КНУКіМ за матеріалами роботи офіційних сайтів;
- Ознайомлення з документацією Кафедри філософії і педагогіки та навчально-методичних комплексів дисциплін кафедри;
- Перегляд та обговорення наступних відкритих лекцій викладачів Кафедри філософії і педагогіки та Кафедри івент-менеджменту та індустрії дозвілля:
- лекція на тему «Сучасна філософія» з дисципліни «Філософія» для студентів 2 курсу (викладач – доктор педагогічних наук, доцент, завідувач Кафедри філософії і педагогіки Катерина Михайлівна Кириленко);
- лекція на тему «Філософія тенісу» для студентів 1 курсу (викладач – кандидат педагогічних наук, доцент з/н Максим Валерійович Супруненко);
- лекція на тему «Культура Русі-України» з дисципліни «Історія культури» для студентів 2 курсу (викладач – кандидат історичних наук Олександр Євгенович Панарін).
- Підготовка та проведення аспірантами власних лекцій та їх обговорення;
- Індивідуальна участь аспірантів у навчальній роботі освітніх закладів.
Зі своїми самостійно розробленими лекціями виступили:
- Серафим Желєзняк – «Взаємодія звукового та зображального рядів у сучасній аудіовізуальній культурі»
- Уляна Данилюк – «Студії танцю в культурно-мистецькому житті Києва 1910-1920 рр. ХХ століття»
- Альона Кириченко – «Віртуалізація концертних шоу»
- Алла Гаврилюк – «Психологія творчості в змінних історичних умовах»
- Оксана Кухтій – «Розвиток авторського ювелірства в Україні»
- Ольга Шмаюн – «Різновиди культурно-дозвіллєвої діяльності в Україні та зарубіжжі»
- Богдан Сварник – «Генезис та розвиток пантоміми в світі»
- Тетяна Бегаль – «Дозвіллєвий аспект експлуатації інтерактивних музейних експозицій» та інші.
Враженнями від кожної прочитаної лекції поділились як колеги-аспіранти, так і керівники практики від кафедри – доктор філософських наук, професор Сергій Данилович Безклубенко; доктор педагогічних наук, доцент, завідувач Кафедри філософії і педагогіки Катерина Михайлівна Кириленко; кандидат філософських наук, доцент Олена Вікторівна Кундеревич; кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Янівна Конюкова та кандидат культурології, старший викладач Євгенія Андріївна Сидоровська.
Всі лекції аспірантів були підготовлені на високому навчально-методичному рівні та відповідали всім методичним вимогам, що було засвідчено викладачами та завідувачем Кафедри філософії і педагогіки, а педагогічна практика відбулась в творчій атмосфері цікавого спілкування.
Автор тексту - Стратюк В.І.