Педагогічна практика аспірантів
Кафедра філософії і педагогіки бере участь у підготовці докторів філософії на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти, продовжує активно співпрацювати з відділом аспірантури та докторантури Університету культури та працювати з аспірантами, зокрема, й в рамках педагогічної практики. Так само як і в першому семестрі, педагогічна практика другого семестру відбулась в онлайн-форматі.
Педагогічна практика аспірантів на Кафедрі філософії і педагогіки передбачала виконання ними наступних завдань:
- Підготовка та написання силабусу з однієї з дисциплін професійного спрямування.
- Підготовка та прочитання міні-лекції в межах лекційного курсу, який викладає керівник практики, або на окремо організованій лекції.
Силабус – це навчально-методичний документ, який містить основну інформацію про навчальну дисципліну. Всі силабуси, розроблені аспірантами в межах педагогічної практики, є авторськими і оригінальними за наповненням. Дисципліна, до якої аспіранти розробляли силабуси, була обрана ними на власний розсуд. Зокрема, були розроблені силабуси з навчальних дисциплін «Теорія та методика викладання сучасних та популярних стилів», «Фотофіксація музейних колекцій та 3D моделювання», «Шоу в масовій культурі», «Проблеми культурології (спецкурс англійською мовою)», «Теорія та методика викладання contemporary dance», «Основи театральної культури України та етапи її розвитку» та інші.
Зі своїми самостійно розробленими лекціями виступили:
- Василь Пустовалов – «Типологія конфліктів. Дослідження врегулювання конфліктів»
- Василь Денькович – «Імідж сучасного ділового чоловіка»
- Тетяна Полякова – «Сезони моди. Визначення свого світло тону»
- Уляна Данилюк – «Організаційні, педагогічні та художні основи танцювальних студій Києва»
- Наталія Соколенко – «Інновації у сценічному мистецтві»
- Альона Кириченко – «Використання артефактів історичних епох в шоу»
- Наталія Федотова – «Танець контемпорарі для дітей: інноваційні методи та підходи»
- Михайло Шевелюк – «Новітні ІТ-технології і цифровізація в сфері туризму: огляд основних світових тенденцій»
Свої лекції аспіранти прочитали студентам різних курсів університету в рамках навчальних дисциплін «Діловий етикет», «Комунікативна культура», «Інноваційна культура» та ін. Такий формат проведення занять став не лише гарною практикою для майбутніх викладачів, а й можливістю для студентів магістратури познайомитися з аспірантами та обмінятися з ними знаннями, отримати мотивацію до навчання в аспірантурі університету.
Враженнями від прочитаних лекцій поділились керівники практики від кафедри – доктор філософських наук, професор Сергій Данилович Безклубенко; доктор педагогічних наук, доцент, завідувач Кафедри філософії і педагогіки Катерина Михайлівна Кириленко; кандидат педагогічних наук, професор Людмила Павлівна Бойко; кандидат філософських наук, доцент Олена Вікторівна Кундеревич; кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Янівна Конюкова та кандидат культурології, старший викладач Євгенія Андріївна Сидоровська. На засіданні кафедри в межах обговорення педагогічної практики аспірантів вони відзначили високий рівень їх наукової підготовки та зацікавленість в організації навчального процесу університету на високому дидактичному рівні.
Всі лекції були підготовлені на належному навчально-методичному рівні та викликали жвавий інтерес у студентської аудиторії, а весь період проведення педагогічної практики відбувся в творчій атмосфері цікавого спілкування.
Автори тексту – Стратюк В. І., Кириленко К. М.