Конкурс педагогічної майстерності
Кафедра філософії і педагогіки разом з аспірантами 1 року навчання спеціальностей «Культурологія», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та «Дизайн» в рамках навчальної дисципліни «Сучасні методики викладання у вищій школі» підбили підсумки навчального проєкту «15х4», який тривав впродовж навчального семестру. В рамках проєкту аспіранти мали прочитати власні міні-лекції тривалістю 15 хвилин. На кожному занятті свої лекції читали 4 аспіранти, що й обумовило назву проєкту.
На останньому занятті модератор та автор ідеї впровадження такого проєкту у навчальний процес майбутніх докторів філософії, доктор педагогічних наук, доцент, завідувач Кафедри філософії і педагогіки Катерина Михайлівна Кириленко, запропонувала аспірантам провести конкурс педагогічної майстерності, де були визначені лекції учасників проєкту, які сподобались найбільше.
Серед учасників конкурсу були:
- Віктор Ареф’єв з лекцією «Комп'ютерне мистецтво (Digital art) як напрямок медіа-мистецтва»;
- Фабрісія Ахрарі з темою «Ефірне тіло людини як поняття езотеричних наук»;
- Софія Березнюк з лекцією «Методи навчання в музичній освіті»;
- Марина Гресько з лекцією «Молодіжний простір у бібліотеках»;
- Олександра Ільницька з лекцією «Вчення Станіславського про кола сценічної уваги та його використання у щоденному житті»;
- Віталій Ільницький з лекцією «Основи композиційної побудови»;
- Наталя Калюжна з лекцією «Наукові журнали та наукометричні системи»;
- Сергій Крикуненко з лекцією «Структурні елементи коміксу»;
- Оксана Попова з лекцією «Режисура драматичного театру Едуарда Митницького»;
- Катерина Походенко з лекцією «Вторинне використання матеріалів у фешн-індустрії».
Визначення переможців конкурсу відбувалося шляхом анонімного голосування всіх аспірантів 1 року навчання за допомогою опитування, що було створено на інформаційній платформі Mentimeter. Голосування передбачало виставлення оцінки від 1 до 10 за кожну міні-лекцію.
За результатами голосування 1 місце на конкурсі педагогічної майстерності зайняла Марина Гресько з результатом у 8,6 балів, 2 місце посів Віктор Ареф’єв з 7,8 балами, а на 3 місці опинилась Софія Березнюк із результатом у 7,5 балів.
Також враховуючи надзвичайну для молодих науковців актуальність теми прочитаної лекції та мінімальний відрив балів, серед переможців була відзначена й Наталя Калюжна із результатом у 7,4 бали. Всі переможці отримали на пам'ять словник «Філософія культури» авторства викладачів Кафедри філософії і педагогіки (Кириленко К., Кундеревич О., Бойко Л. Філософія культури. Словник. Київ : ТОВ «Агентство Україна», 2018. 280 с.).
Автор тексту – Стратюк В. І.