Онлайн-турнір «#СловоСковороди: ми побудуємо світ кращий!»
Кафедра філософії і педагогіки спільно з Науковою бібліотекою КНУКіМ, Харківською державною науковою бібліотекою ім. В. Г. Короленка та Харківським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації організували та провели Міжнародний інтелектуальний студентський онлайн-турнір «#СловоСковороди: ми побудуємо світ кращий!», присвячений 300-річчю з дня народження видатного українського філософа Григорія Сковороди.
Турнір модерувала завідувачка науково-методичного відділу Наукової бібліотеки КНУКіМ Олена Скаченко, технічну модерацію здійснювала заідувач сектором відділу науково-методичної роботи ХДНБ ім. В. Г. Короленка Катерина Вірютіна.
На заході на учасників чекали привітання координаторів, мотиваційний виступ Народного артиста України Богдана Бенюка, гра на знання афоризмів Сковороди, створення його словесного портрета за допомогою сервісу AnswerGarden та вікторина на знання біографії, філософських поглядів та творчості Григорія Савича на платформі Kahoot!.
Учасники турніру довідалися, де знаходиться перший пам’ятник Сковороді, з якої дисципліни він написав підручник, якими смаколиками любив ласувати і багато іншого.
В турнірі взяли участь 103 студенти (через проблем зі світлом та інтернетом в різних куточках України у вікторині змагалися 85 студентів) з майже 30 закладів вищої освіти України, географія учасників була дуже широкою: від Стокгольму, Берліну і Праги до невеличких сіл в Україні. Григорій Сковорода теж відвідав багато міст Європи, але дуже любив ходити українськими селами!
На початку зустрічі учасники відзначили на карті міста свого перебування. Загалом, до онлайн-турніру приєдналися і грали студенти освітніх установ з Вінниці, Гадяча, Дніпра, Житомира, Києва, Миколаєва, Мукачева, Одеси, Олександрії, Полтави, Рівного, Сєвєродонецька, Слов’янська, Сум, Умані, Харкова, Херсона, Хмельницька, Черкас.
Переможцями турніру стали:
- 1 місце – Олеся Савченко, Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара (підготувала – доцент кафедри української літератури Олександра Валеріївна Гонюк);
- 2 місце – Нікіта Шамаєв, Київський університет культури (підготувала – професор, завідувач кафедри філософії і педагогіки Катерина Михайлівна Кириленко);
- 3 місце – Віталіна Матвійчук, Дніпропетровський фаховий мистецько-художній коледж культури (підготувала – завідувач бібліотеки Мальвін Валентинівна Найдовська).
П’єдестал переможців можна подивитися тут.
Переможці отримали в подарунок від колективу кафедри призи – книгу «Філософія культури» (автори – К. Кириленко, О. Кундеревич, Л. Бойко). Мотиваційний приз отримав також студент Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини Віталій Друганов за наполегливість та винахідливість: він доєднався до турніру з Пункту незламності у своєму місті.
Всі учасники найближчим отримали сертифікати, а переможці – дипломи і ЗВО, які підготували переможців, отримали в подарунок від «Видавництва Старого Лева» книжки для поповнення бібліотечних фондів університету.
Десятку кращих навчальних закладів, за результатами турніру, сформували такі освітні установи:
- Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара
- Київський університет культури
- Дніпропетровський фаховий мистецько-художній коледж культури
- Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
- Хмельницький національний університет
- Донбаський державний педагогічний університет
- Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького
- Київський університет імені Бориса Грінченка
- Юридичний Фаховий Коледж НУ «Одеська юридична Академія»
- Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди
Топ-10 було сформовано на підставі найвищих результатів у грі одного з представників закладу освіти. Від освітніх установ брало участь від 1 до 5 студентів.
Захід відбувся в атмосфері дружнього спілкування та жвавого обговорення цікавих питань.
Автори тексту – Кириленко К. М., Стратюк В. І.