Всеукраїнська науково-практична конференція
7 квітня у КНУКіМ відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція, яка за круглим столом зібрала для плідного дискурсу вчених, аспірантів, магістрантів, провідних фахівців та студентів на тему "Українська культура: перспективи євроінтеграції. Інноваційні процеси в сучасній культурі".
Пленарне засідання науково-практичної конференції розпочалося зі вступного слова доктора філософських наук, професора, проректора з наукової роботи КНУКіМ Сергія Даниловича Безклубенко, який привітав всіх присутніх з відкриттям конференції та наголосив на актуальності вивчення проблем культури для українського суспільства.
З науковими доповідями, кожна з яких відповідала провідній темі конференції та широко розкривала її зміст, виступили кандидати та доктори наук, доценти і професори, а також відомі практики зі сфери культурних індустрій.
«Криза ідентифікації: українські реалії»
Герчанівська Поліна Евальдівна – доктор культурології, професор, завідувач кафедри культурології Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.
«Роль міжнародних проектів Центру української культури та мистецтва в розвитку і популяризації української культури»
Долеско Світлана Валеріївна – генеральний директор Центру української культури та мистецтва.
«Філософсько-світоглядні засади стратегій розвитку сучасної української культури»
Руденко Сергій Валерійович – доктор філософських наук, заступник декана філософського факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
«Інновації у сфері організації дитячого відпочинку»
Резніченко Світлана Олександрівна – генеральний директор ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Чайка»».
«Інноваційна культура як інваріантне явище сучасності та форма сучасної культури»
Кириленко Катерина Михайлівна – доктор педагогічних наук, доцент, завідувач Кафедри філософії Київського національного університету культури і мистецтв.
«Українське аудіовізуальне мистецтво в контексті європейської культури»
Стоян Світлана Петрівна – доктор філософських наук, професор кафедри соціології та політології Національного авіаційного університету.
«Культурна дипломатія в Україні як важливий інструмент інтеграції у світову спільноту»
Карякіна Дар’я Сергіївна – генеральний директор «Аутлук прожект».
«Сучасні тенденції розвитку української культури за доби глобалізації»
Корнієвський Олександр Анатолійович – доктор політичних наук, професор Кафедри філософії Київського національного університету культури і мистецтв.
«Роль інформаційно-комп’ютерних технологій у вирішенні соціально-культурних проблем українського суспільства»
Чайковська Олена Антонівна – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач Кафедри комп’ютерних наук Київського національного університету культури і мистецтв.
По завершенню пленарного засідання відбулася робота секцій за тематичними напрямами. Студенти, магістри, аспіранти та викладачі мали змогу виступити з тезами доповіді, розглянувши актуальні проблеми, шляхи вирішення і майбутні перспективи євроінтеграції української культури та інноваційні процеси в сучасній культурі.
Секція 1. Стратегія пріоритету розвитку української культури в XXI столітті
Керівник секції: Проскуріна Марія Олегівна – кандидат економічних наук, доцент Кафедри шоу-бізнесу КНУКіМ.
Секція 2. Теорія і практика інновацій у культурі. Інноваційна культура
Керівник секції: Кириленко Катерина Михайлівна – доктор педагогічних наук, доцент, завідувач Кафедри філософії Київського національного університету культури і мистецтв.
Секція 3. Культурні індустрії як чинник соціально економічного розвитку України
Керівник секції: Петрова Ірина Владиславівна – доктор культурології, професор, завідувач Кафедри культурно-дозвіллєвої діяльності Київського національного університету культури і мистецтв.
Секція 4. Інформаційні технології та ЗМІ у сфері культури. Віртуалізація культури
Керівник секції: Чайковська Олена Антонівна – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач Кафедри комп’ютерних наук Київського національного університету культури і мистецтв.
Учасники конференції, що працювали в секції №2, запропонували провести круглий стіл на тему «Геокультурні коди сучасної України» у КНУКіМ в травні 2016 р. та додатково обговорити питання, що викликали жваве обговорення серед учасників конференції.
По закінченню пленарного і секційних засідань відбулося підведення підсумків та результатів науково-практичної конференції, на якій було розглянуто найважливіші питання розвитку української культури XXI століття, роль і місце молоді в процесах євроінтеграції української культури, культурні індустрії як чинник соціально-економічного розвитку України та інформаційні технології у сфері культури.
Науково-практична конференція стала важливим етапом у вдосконаленні професійних знань та розвитку студентської молоді, цікавим обговоренням нових шляхів вирішення практичних завдань, пов’язаних з перспективами євроінтеграції української культури та інноваційними процесами в сучасній культурі.
Автор тексту: ПР-відділ КНУКіМ, Кириленко К.М.