Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Історія кафедри

Кафедра філософії і педагогіки є одним з найдавніших структурних підрозділів університету. Кафедра філософії і педагогіки, тоді – кафедра марксизму-ленінізму, – була створена в Київському державному інституті культури ім. О. Є. Корнійчука в 1971 році. Першим завідувачем кафедри був відомий український історик, знаний спеціаліст у галузі робітничого руху в Україні кінця ХІХ – початку ХХ ст. -  Щербина Йосип Тимофійович, що очолював кафедру до 1976 року.

Наступним завідувачем кафедри – на той час кафедри філософії та наукового комунізму – був доктор філософії, професор Гаврилюк Петро Іванович, автор відомих книг з естетики та теорії мистецтва.

З 1980 року і до сьогодні кафедра має назву кафедра філософії. В 1980 – 1985 роках її очолював Касьян Володимир Іванович, доктор філософських наук, професор.

 

 

 

 

У 1985 році кафедру філософії очолила доктор філософських наук, доцент Котова Олена Вікторівна, завідувачем якої працювала по 1997 рік.

 

 

 

 

 

З 1997 по 2006 кафедру філософії та кафедру соціально-політичних наук, як деякий час називалась кафедра, очолювала  Джинчарадзе Наталія Гаврилівна – доктор філософських наук, професор. В 1998–2005 роки вона обіймала посаду проректора з наукової роботи та міжнародних зв’язків та посаду першого проректора КНУКіМ. В роки її роботи на базі кафедри був створений науковий центр з вивчення проблем філософії культури, у результаті діяльності якого вийшов друком один із перших в Україні словників з філософії культури, надрукований видавництвом «Знання України» у 2004 р. Нині є викладачем Національної академії державного управління при Президентові України. academy.gov.ua

 

 

Наступним завідувачем кафедрою у 2006-2007 рр. був доктор  філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Микола Андрійович Ожеван, який пізніше очолив   кафедру міжнародних відносин КНУКіМ. Нині є викладачем кафедри міжнародної інформації Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка. www.iir.edu.ua

 

 

 

 

 

У 2007 році кафедру філософії, а пізніше кафедру соціально-гуманітарних дисциплін очолив кандидат педагогічних наук, професор, заслужений працівник культури України Олександр Іванович Скнарь,  який працював в університеті упродовж 1972 – 2015 рр. на різних керівних посадах:  завідувача кафедри педагогіки та психології, завідувача кафедри філософії, завідувача кафедри міжнародних відносин, завідувача кафедри педагогіки вищої школи, завідувача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, заступника декана факультету організаторів та керівників художньої самодіяльності, в. о. декана юридичного факультету, декана факультету культурно-просвітницької діяльності, директора Інституту мистецтв, декана факультету магістерської підготовки, проректора з соціальних питань та навчально-виховної роботи, проректора з навчально-виховної роботи, проректора з науково-методичної та навчально-виховної роботи. Має більше 165 друкованих праць, серед яких навчальні посібники, статті та публікації у фахових періодичних виданнях та наукових збірниках.

З 2011 по 2014 рік завідувачем кафедр спочатку соціально-гуманітарних дисциплін, а потім кафедри філософії був доктор філософських  наук, професор, заслужений працівник культури України, Міністр культури УРСР в 1977-1983 рр. Сергій Данилович Безклубенко, який працює в університеті з 1996 року, обіймаючи у цей період і інші керівні посади: завідувача кафедри теорії та історії культури, завідувача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, директора Інституту кіно і телебачення, радника ректора з наукової та навчально-методичної роботи, проректора з наукової роботи. Автор більше  трьохсот наукових праць, у тому числі навчальних посібників і монографій.

 

 

З вересня 2019 року кафедра філософії є кафедрою філософії і педагогіки.

 

Нині завідувачем кафедри філософії і педагогіки є кандидат філософських наук, доктор педагогічних наук, доцент Кириленко Катерина Михайлівна, що працює на кафедрі з 1996 року. Автор більше семидесяти наукових праць, у тому числі навчальних посібників і монографій.

Кафедра філософії і педагогіки має статус загальноуніверситетської кафедри, колектив кафедри бере активну участь в формуванні інтерактивного інноваційного освітнього простору університету.

 

 

Кафедра забезпечує викладання таких дисциплін:

 • Діловий етикет
 • Інноваційна культура
 • Інформаційна культура
 • Комунікативна культура
 • Методика викладання у вищій школі
 • Методологія й організація наукових досліджень
 • Сучасні методики викладання у вищій школі
 • Тренінг з особистого розвитку
 • Формати і технології наукової презентації
 • Філософія
 • Філософія науки та методологія наукових досліджень

До відома студентів!

Поряд з приміщенням кафедри діє виставка творчих робіт студентів, що постійно оновлюється. Ви можете взяти в ній участь шляхом виконання творчих завдань в процесі вивчення дисциплін, які викладають викладачі кафедри. Або подивитися свої творчі роботи, що експонуються.

Адреса кафедри: м.Київ, вул. Коновальця, 36 каб. 919

тел.: (044) 529-24-85.

e-mail:

Ми у Facebook:

Контакти:

Адреса: м.Київ, вул. Коновальця, 36, каб. 919
Телефон: +38 (044) 529-24-85
e-mail: 
      
 
Карта (клацніть для збільшення)